BUDŻETOWA PIELĘGNACJA SKÓRY

BUDŻETOWA PIELĘGNACJA SKÓRY

Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii

Budując rutynę pielęgnacyjną ważne jest, aby pamiętać, że produkty nie muszą być drogie, aby były skuteczne.

Przyjęcie prostego, trzyetapowego podejścia, które obejmuje oczyszczanie, nawilżanie i ochronę skóry, może pomóc obniżyć koszty pielęgnacji skóry przy jednoczesnym zachowaniu zdrowej skóry.

Ograniczenie liczby używanych produktów może okazać się równie pomocne, ponieważ korzystanie z kilku różnych produktów bywa kosztowne. Często prowadzi ono również do podrażnień i sprawia, że oznaki starzenia są bardziej zauważalne.

Oprócz uproszczenia podejścia, staraj się postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami certyfikowanych dermatologów, aby inteligentnie zarządzać swoją skórą i budżetem:

 1. Oczyść skórę przed nałożeniem produktów do pielęgnacji skóry i przed pójściem spać. Delikatny środek czyszczący usunie brud, olej i zanieczyszczenia oraz pomoże zapobiegać zatykaniu się porów i powstawaniu wyprysków. Aby zapobiec podrażnieniom, ogranicz mycie twarzy do dwóch razy dziennie i po spoceniu się.
 2. Wykorzystaj w pełni swój krem nawilżający, nakładając go na wilgotną skórę. Krem nawilżający zatrzymuje wodę w skórze, pomagając jej wyglądać jaśniej i młodziej. Pamiętaj, aby nawilżyć twarz, ciało i usta, nawet jeśli masz tłustą skórę.
 3. Użyj ochrony przeciwsłonecznej, aby zapobiegać zmarszczkom, plamom starczym i prawdopodobieństwu wystąpienia raka skóry. Niezależnie od tego, czy przebywasz w cieniu, nosisz odzież chroniącą przed słońcem, czy stosujesz krem z SPF, ochrona przeciwsłoneczna jest ważną częścią codziennej pielęgnacji skóry. Nałóż krem z filtrem na części ciała niezasłonięte przez odzież.
 4. Rozważ użycie produktów dwufunkcyjnych, takich jak krem nawilżający z filtrem przeciwsłonecznym. Upewnij się, że filtr przeciwsłoneczny ma szerokie spektrum działania i SPF 30 lub wyższy, oraz pamiętaj, aby nakładać go ponownie co dwie godziny lub po pływaniu/wysiłku fizycznym.
 5. Przeczytaj etykietę. Poszukaj produktów dla swojego rodzaju skóry, które mówią “produkt niekomedogenny” lub “nie zatyka porów”.
 6. Rozważ użycie wazeliny. Ten niedrogi produkt może mieć kilka przydatnych zastosowań, takich jak nawilżanie suchej skóry i paznokci oraz łagodzenie drobnych urazów.

Aby zmaksymalizować rezultaty i zminimalizować potencjalne podrażnienia, staraj się wybierać produkty, które najlepiej sprawdzą się przy Twoim typie skóry.

Rodzaje skóry

 • Wrażliwa skóra może dawać uczucie kłucia lub palenia po użyciu produktu
 • Skóra normalna jest czysta i niewrażliwa
 • Sucha skóra jest łuszcząca się, swędząca lub szorstka
 • Skóra tłusta jest błyszcząca i przetłuszczająca się
 • Skóra mieszana jest sucha w niektórych obszarach i przetłuszczająca się w innych

Kliknij tutaj , aby uzyskać źródło artykułu.