VEGAN BEAUTY TAKEOVER!

VEGAN BEAUTY TAKEOVER!

Report by The Vegan Society

Wykorzystywanie zwierząt w przemyśle kosmetycznym od dziesięcioleci zajmuje wysokie miejsce w etycznym dyskursie społeczeństwa, w szczególności w przypadku testów na zwierzętach.

Powstało wiele zakrojonych na szeroką skalę kampanii uświadamiających, które są prowadzone od lat, aby pomóc zmienić globalne prawo, zreformułować produkty, opracować różne procesy i uratować życie zwierząt.

Obawy konsumentów powinny dotyczyć nie tylko wykorzystywania zwierząt do testów, ponieważ składniki pochodzące od zwierząt wciąż trafiają do łańcuchów dostaw kosmetyków i wyrobów toaletowych. W pewnym sensie losy tych zwierząt są jeszcze bardziej niewidoczne dla społeczeństwa, ponieważ nieznane terminy często wprowadzają w błąd, a etykietowanie może być mylące, jak wykażemy później.

Nie ma prawnie wiążącej definicji tego, co sprawia, że produkt jest “wegański” lub “wolny od okrucieństwa”, jeśli chodzi o etykietowanie produktów.

Vegan: Produkty oznaczone jako wegańskie są często błędnie oznakowane przez firmy – albo dlatego, że źle rozumieją oni definicję, albo dlatego, że chcą uzyskać dostęp do wegańskiej publiczności bez wykonywania prac przygotowawczych. Właśnie dlatego wprowadziliśmy The Vegan Trademark – pierwszy na świecie system znakowania wegańskich produktów tego rodzaju. Znak The Vegan Trademark daje Ci pewność, że te produkty są wolne od wykorzystywania zwierząt – począwszy od składników, poprzez procesy i testy.

Cruelty-free: W branży kosmetycznej termin cruelty-free odnosi się do produktów, które nie zostały przetestowane na zwierzętach lub produktów, które nie są sprzedawane na terytoriach, na których testy na zwierzętach po wprowadzeniu produktu do obrotu są wymagane przez prawo. Określenie “wolne od okrucieństwa” nie obejmuje jednak zobowiązania do niewykorzystywania w produkcie składników pochodzenia zwięrzęcego.

Często istnieją błędne przekonania na temat znaczenia tych dwóch terminów zarówno wśród producentów, marek, jak i konsumentów.

Aby zapoznać się z pełnym raportem społeczeństwa wegańskiego, kliknij poniżej.

Pobierz