WSKAZÓWKI NA ZDROWE WŁOSY

WSKAZÓWKI NA ZDROWE WŁOSY

Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii

Sposób mycia włosów i produkty, których używasz, może znacznie przyczynić się do utrzymania gładkich, lśniących włosów. Postępuj zgodnie z tymi prostymi wskazówkami dermatologów, aby zachować zdrowe włosy.

  1. Często oczyszczaj przetłuszczające się włosy. To, z jaką częstotliwością myjesz włosy, powinno zależeć od tego, ile sebum wytwarza Twoja skóra głowy.
  • Jeśli skóra głowy jest tłusta, koniecznym okazać się może oczyszczanie jej raz dziennie.
  • Jeśli Twoje włosy były poddawane obróbce chemicznej, mogą być one bardziej suche, a co za tym idzie, niewymagające codziennego mycia.
  • Wraz z wiekiem skóra głowy wytwarza mniej sebum, więc może nie być konieczne tak częste mycie jej szamponem. Jeśli jednak zauważysz płatki we włosach, jest to sygnał, że nie oczyszczasz jej wystarczająco dobrze. Może to prowadzić do łupieżu i innych chorób skóry głowy.
  1. Skup się na skórze głowy. Podczas mycia włosów skoncentruj się przede wszystkim na oczyszczaniu skóry głowy, a nie myciu całej długości włosów. Mycie włosów jedynie na ich długości może przyczynić się do ich wykruszania, zmatowienia i spowodować, że staną się szorstkie.
  2. Używaj odżywki po każdym myciu włosów, z wyjątkiem, gdy stosujesz szampon “2 w 1”, który oczyszcza jednocześnie kondycjonując włosy. Stosowanie odżywki może znacznie poprawić wygląd zniszczonych lub matowych włosów, zwiększając ich połysk, zmniejszając elektryzowanie się, poprawiając wytrzymałość i oferując pewną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV.
  3. Nakładaj odżywkę na końcówki. Ponieważ odżywki mogą sprawić, że cienkie włosy będą wyglądać na przeciążone, należy je stosować jedynie na koniuszki włosów, a nie na skórę głowy lub długość włosów.
  4. Wybierz szampon i odżywkę opracowaną specjalnie dla Twojego rodzaju włosów. Jeżeli farbujesz włosy, użyj szamponu przeznaczonego do włosów farbowanych. Jeśli twoje włosy są zniszczone lub poddane obróbce chemicznej, rozważ szampon “2 w 1”. Bez względu na koszty, wiele marek szamponów i odżywek zapewnia te same korzyści.
  5. Chroń włosy podczas pływania. Chroń włosy przed szkodliwym działaniem chloru, zwilżając i kondycjonując włosy przed pływaniem. Noś obcisły czepek kąpielowy i używaj specjalistycznego szamponu dla pływaków i bogatej odżywki po pływaniu, aby odzyskać utraconą wilgoć.

Kliknij tutaj , aby uzyskać źródło artykułu.